
Oavsett om det är straighta tjejer eller homokillar som pratar om det manliga könsorganets storlek brukar det vara ett aktuellt och attraktivt ämne för de flesta.
Något som kanske inte är lika attraktivt är realistiska tävlingar som går ut på att jämföra manliga könsorgan, dess storlek och dess utseende.
Detta verkar i alla fall vara en stor hit i Brooklyn, USA.
Runt ett hundratal personer hade tagit sig till tävlingen ”The smallest penis in Brooklyn” för att beskåda deltagarnas könsorgan. Den som hade minst vann hela tävlingen.
Bäst gick det för den 27-åriga brevbäraren Nick Gilronan. Enligt honom spelar storleken ingen roll alls.
– En mans storlek säger ingenting om hur han är som person eller hur han är i ett förhållande, säger Gilronan.
Nick, som även är singel fick 200 dollar i prispengar och ser fram emot att spendera dessa på en dejt.
Axel Bäckström
E-post: alex.backstrom@gaybladet.se